ZGI Capital
seko mums

 

Piesaistot alternatīvo ieguldījumu fonda finansējumu 1,5 miljonu eiro apmērā, radīts jaunuzņēmums degvielas mazumtirdzniecībā - SIA 'KOOL Latvija'.

Pirmo 'KOOL' degvielas uzpildes staciju tuvākajā laikā paredzēts atklāt Augšlīgatnē. Savukārt līdz gada beigām plānots atvērt vēl divas stacijas.

"Ideja radās janvāra pirmajās dienās 2016. gadā. Tā vairāk sākumā bija par mazumtirdzniecības veikalu, tā saucamo "convenience store". Ļoti maza izmēra, kur iekšā vienlaikus var atrasties ne vairāk kā četri cilvēki. Bijām domājuši par jūras konteineru - izgriezt sienas, ielikt stiklus un to eksponēt kā alternatīvu lielākajiem spēlētājiem Latvijā attiecībā uz šāda koncepta maziem veikaliem," saka Šteins.

Taču dabūt mazus zemes gabalus, kādi vajadzīgi šāda rakstura produktam, ir grūti, tāpēc ideja attīstījās līdz degvielas mazumtirdzniecībai. "Sākām skatīties, kur konkrēti mēs varētu nolikt koncepta veikalu, un tad sapratām, ka jaunam spēlētājam ienākt un dabūt mazus zemes gabalus, kādi vajadzīgi šāda rakstura produktam, ir grūti. Tad apaudzējām šo projektu nedaudz lielāku, jo arī zemes gabali, kas tika piedāvāti, bija lielāki. Izdomājām, kāpēc nepielikt klāt sūkni degvielai. Protams, ārpus Rīgas arī cena ir cita un realizēt projektu uz šādiem zemes gabaliem ir vienkāršāk," skaidro uzņēmuma valdes loceklis.

Vienlaikus viņš atzīmē - ar 'KOOL' projektu iecerēts parādīt, ka ar pareizo komandu var nodrošināt tādu pašu kvalitāti kā tirgus līderi, vienlaikus maksimāli izmantojot vietējos resursus. "Tas, ko var redzēt Augšlīgatnē, ir Latvijas koks. Visu vietējo ražotāju produkti ir maksimāli izmantoti. Ko vien var neimportēt, to neimportējam. Ja paskatāmies uz piedāvājumu veikalā, tur ir Latvijas zemnieku kartupeļi, gaļa ir no vietējiem ražotājiem - tā ir svaiga gaļa, nevis importētā saldētā. Tāpat maizi cep vietējie ražotāji," stāsta Šteins.

Runājot par finansējuma piesaisti no alternatīvo ieguldījumu fonda, kompānijas vadītājs norāda, ka tika izskatīti daži risinājumi līdzekļu piesaistei. "Mēs meklējām visādas iespējas. Skatījāmies uz privātajiem fondiem, visur iesniedzām projektu pieteikumus, meklējām ārpus Latvijas, meklējām Latvijā, kamēr kāds ieinteresējās, dzirdīgas ausis atradās un uzaicināja uz intervijām. Tad rādījām ideju. Protams, lai to parādītu, vajadzēja apliecināt pašiem sev, ka tā ir dzīvotspējīga. Tika piesaistīti konsultanti, kas izvērtēja, sniedza savu redzējumu un viedokli. Piesaistījām aģentūru, kas palīdzēja mums zīmolu izstrādāt. Uztaisījām pētījumu par to, ko cilvēki domātu, ja parādītos jauns vietējais zīmols, un ko viņi no tā sagaidītu. Tur arī mēs dabūjām vēl enerģijas lādiņu, jo cilvēki atzina, ka vietējais zīmols būtu labs, ja spētu piedāvāt tirgus līdera kvalitātes līmeni. Uz tādu respondentu rēķina arī modificējām ideju tālāk, piemēram, kā svarīgs elements tika minēta ērta tualete," uz pētījumu atsaucas 'KOOL Latvija' valdes loceklis.

Uzņēmums 'KOOL Latvija' ir dibināts 2016. gada septembrī, tā pamatkapitāls ir 620 001 eiro. 32,26 % uzņēmuma kapitāldaļu pastarpināti vienādās daļās pieder Druvim Mūrmanim un Krīstīnei Mūrmanei, savukārt 32,26% pieder alternatīvo ieguldījumu fondam 'ZGI-3', kurā investējusi attīstības finanšu institūcija ALTUM. Vēl 32,26 % kapitāldaļu pieder Kipras kompānijai 'DAL Decision Alliance'. 3,22 % 'KOOL Latvija' kapitāldaļu pieder SIA 'Duso', kura īpašniekos tieši vai pastarpināti ir Druvis Mūrmanis un Kristīne Mūrmane, Andis Šadurskis, Sandis Šteins un Valdis Siksnis.

Avots: LETA

 

Jaunumi

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Darbu uzsāk izaugsmes riska kapitāla fon…

Nov172017

Darbu uzsāk izaugsmes riska kapitāla fonds “ZGI-4”

16.novembrī, līdz ar līguma parakstīšanu ar Attīstības finanšu institūciju ALTUM, darbu uzsāk izaugsmes riska kapitāla fonds “ZGI-4”, kuru pārvaldīs riska kapitāla fondu pārvaldnieks “ZGI Capital”. “ZGI-4” turpmākos desmit gadus darbosies...

Jauna degvielas uzpildes stacija ar ZGI …

Aug302017

Jauna degvielas uzpildes stacija ar ZGI Capital finansējumu

Piesaistot alternatīvo ieguldījumu fonda finansējumu 1,5 miljonu eiro apmērā, radīts jaunuzņēmums degvielas mazumtirdzniecībā - SIA 'KOOL Latvija'. Pirmo 'KOOL' degvielas uzpildes staciju tuvākajā laikā paredzēts atklāt Augšlīgatnē. Savukārt līdz gada beigām...

Mēs atbalstam un iesakām arī citiem! (vi…

Aug292017

Mēs atbalstam un iesakām arī citiem!      

Video: Mobilly pieredzes stāsts

Aug162017

Mobilly pieredzes stāsts Raidījumu "Tête-à-Tête ar Rīgu" ciemojās pie uzņēmēja Ģirta Slaviņa, kurš radījis zīmolu Mobilly! Intervijā viņa pieredzes stāsts - kādas mācības gūtas, uzsākot biznesu un to attīstot.  

Video: Art Fair Service pieredzes stāsts

Aug162017

  Art Fair Service pieredzes stāsts Pirmais klients mums nāca kā dāvana. Viens mūsu draugs Anglijas pabā dzēra aliņu ar savu čomu – mākslas izstāžu rīkotāju. Lāga skotu puika bija vaicājis mūsu...

«ZGI-3» fonds pārdod izstāžu pakalpojumu…

May302017

«ZGI-3» fonds pārdod izstāžu pakalpojumu sniedzēja «Art Fairs Service» kapitāldaļas

«ZGI-3» fonds pārdod izstāžu pakalpojumu sniedzēja «Art Fairs Service» kapitāldaļas   Riska kapitāla fonds «ZGI-3», kuru pārvalda alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks «ZGI   Capital» pārdevis savus 28% izstāžu pakalpojumu sniedzēja «Art Fairs Service»...